back

Mažeikių dekanatas

Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia

Trumpai:

Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia yra moderni katalikų bažnyčia, pastatyta vos prieš du dešimtmečius, tačiau jau tapusi reikšminga vietos bendruomenės dalimi. Bažnyčios istorija prasidėjo 1992 metais, kai grupė entuziastų nusprendė, kad mieste reikia antros katalikų bažnyčios. Jie siekė atkurti parapiją sparčiai augančioje naujoje miesto dalyje.

1993 m. sausio 16 d. buvo sudaryta komisija, kuri turėjo parinkti tinkamą vietą naujai bažnyčiai. Po metų, 1994 m. birželį, būsimosios bažnyčios vietoje buvo pašventintas kryžius, simbolizuojantis šios kilnios misijos pradžią.

Nuo pat pradžių statybos procesas pritraukė daug dėmesio ir paramos. 1996 m. gegužės 12 d. virš būsimųjų centrinio altoriaus pamatų Telšių vyskupas Antanas Vaičius laikė pirmąsias Šv. Mišias – tai buvo ne tik religinė, bet ir simbolinė akimirka, žyminti projektą tarsi dvasiniu palaiminimu. Tą pačią dieną buvo pašventintas kertinis bažnyčios akmuo, kuris simbolizuoja pagrindą ir stiprybę.

2004 m. bažnyčios statybas reikšmingai parėmė AB „Mažeikių nafta“, skyrusi net 650 000 litų. Tokia finansinė parama leido sparčiau įgyvendinti projektą ir užtikrinti kokybišką statybos eigą.

Bažnyčios architektūrai vadovavo Henrikas Štaudė – talentingas Lietuvos architektas, kurio kūrybinis braižas pasižymi modernumu ir funkcionalumu. Jo dėka Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia tapo ne tik maldos vieta, bet ir architektūrine miesto puošmena.

Šiandien bažnyčia yra neatsiejama Mažeikių gyvenimo dalis, kur vyksta ne tik religinės apeigos, bet ir įvairūs bendruomeniniai renginiai. Klebonas kun. Gintaras Lengvinas nuoširdžiai rūpinasi bendruomene ir stengiasi, kad ši vieta būtų dvasinio prieglobsčio ir vienybės simbolis.

Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia – tai gyva liudijimas apie vietos žmonių atkaklumą, tikėjimą ir bendruomeniškumą, kuris išliks kaip svarbus paveldas ateities kartoms.

Architektūra

Pastatyta: 2005
Architektūrinis stilius: -
Statybinė medžiaga: Mūras